Може здатися, що постійний режим відпочинку і розслаблення – кращий спосіб дій для людини з серцевим захворюванням, але залишатися активним важливо для серця і загального стану здоров’я. Елайджа Бер, доктор медичних наук, кардіолог клініки Mayo Clinic Healthcare в Лондоні, пояснює, чому і як навіть люди, чиї стани піддають їх більш високому ризику зупинки серця, можуть безпечно займатися спортом.

“Навіть у пацієнтів з сильно пошкодженим серцем, що викликає серцеву недостатність, вправи можуть бути важливими для поліпшення якості життя”, – говорить доктор Бер. Є застереження:»Це повинно бути в межах розумного, і слід проявляти обережність, щоб не погіршити основне захворювання”.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D: простий продукт підвищить рівень речовини восени

Що слід враховувати при тренуваннях з серцевим захворюванням?

При розробці плану вправ слід враховувати основне захворювання серця. Наприклад, якщо у кого-то є ішемічна хвороба серця, тобто утворення наростів або закупорка артерій через холестерину, то надмірне фізичне навантаження може викликати біль в грудях і збільшити ризик основного захворювання.

З іншого боку, пацієнти з станами, які не посилюються фізичними вправами, такими як деякі проблеми з серцевим ритмом, можуть тренуватися стільки, скільки захочуть.

Який тип вправ рекомендується?

“Пацієнти можуть виконувати вправи для серцево-судинної системи, і це дійсно може бути дуже корисним для їх благополуччя та прогнозу. Однак інтенсивність і тривалість вправ повинні відповідати їх стану”, – говорить доктор Бер.

Читайте також:  Фахівці розповіли про п'ять способів зіпсувати собі ранок

В цілому, якщо на стан негативно впливають вправи, краще уникати високоінтенсивних, витривалих або змагальних видів спорту і рекомендується індивідуальний підхід кардіолога.

За словами доктора Бер, відмова від надмірно інтенсивних або тривалих вправ або змагальних видів спорту зазвичай є ключем до мінімізації ризику і максимального збільшення користі від вправ у пацієнтів з станами, які піддають їх ризику зупинки серця.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News