За останнє десятиліття гіпертонія набуває глобальних масштабів і це захворювання діагностують не тільки у людей похилого віку, але і у молодого покоління. Лікар-кардіолог із США Елізабет Клодас розробила 4 ефективних кроки, що допомагають уникнути артеріальної гіпертензії, а в деяких випадках – забути про неї назавжди.

В першу чергу доктор рекомендує звертати увагу на масу тіла і не допускати збільшення. У разі, якщо надмірна вага вже є у людини, що страждає від гіпертонії, потрібно позбавлятися від неї, стежачи за раціоном, але при цьому не перевантажуючи організм надмірними фізичними навантаженнями.

Не менш важливо і зменшити споживання натрію, а перед кожним прийомом їжі з’їдати свіжий фрукт або овоч.

Читайте також:  2 "здорові" продукти для сніданку, які підвищують ризик хворого серця

Третій крок у боротьбі з гіпертонією – регулярні помірні заняття фізкультурою. При цьому потрібно враховувати, що слід робити вправи, які позитивно впливають на стан і зміцнення серцево-судинної системи.

І останній, але не менш важливий крок – позбавлення від шкідливих звичок. Вживання тютюнових та алкогольних виробів потрібно звести до мінімуму, але краще від них відмовитися, що позитивно позначитися на здоров’ї в цілому, а не тільки позбавить від високого тиску.