Спосіб життя і середа проживання людини – головні фактори, що провокують хронічний бронхіт. Вихлопні гази, пил, дим і промислові викиди в атмосферу постійно дратують слизову оболонку бронх, викликаючи болісний кашель. А якщо врахувати вплив вірусів і бактерій, шкідливі звички і слабкий імунітет, у хворого зовсім не залишається шансів вдихнути на повні груди. Невже це так?

У цій статті ми зібрали кілька корисних і зважених порад з лікування хронічного бронхіту у дорослих.

1. Кидайте курити

Куріння тютюну – одна з найчастіших причин хронічного бронхіту у дорослих. Ця шкідлива у всіх сенсах звичка порушує механізм виділення мокротиння, роблячи її в’язкою. Бронхи поступово закупорюються пробками слизу, просвіт дихальних шляхів звужується, і у курця з’являється характерний кашель. До слова, пасивні курці також знаходяться в зоні ризику хронічного бронхіту, бронхіальної астми і навіть раку легенів.

2. Лікуйте хвороби до кінця

Хронічний бронхіт нерідко виявляється наслідком не до кінця вилікуваного ГРВІ, грипу, тонзиліту, пневмонії та інших інфекційних захворювань дихальних шляхів. Проте причиною захворювання може стати і патологія ШКТ: токсини з кишечника поширюються по всьому організму, провокуючи запалення. Саме тому за станом здоров’я потрібно уважно стежити, а у разі появи хронічного бронхіту – провести аналіз крові і мокроти для визначення його причини.

Лікування хронічного бронхіту

3. Пийте більше рідини

Тепле рясне пиття – не панацея, але обов’язкова умова для лікування безлічі запальних захворювань. Хронічний бронхіт – не виняток. Цілющі відвари липи і ромашки, малиновий чай, тепла мінеральна вода без газу, соки – найкращі помічники в суху і холодну погоду.

4. Відмовтеся від гострої їжі

Так, гостра їжа також дратує кашльові рецептори, викликаючи дискомфорт і напади кашлю. Ідеальна дієта для лікування хронічного бронхіту – тепла м’яка їжа, заспокійлива горло.

Зволоження повітря для лікування бронхіту

Вам буде цікаво: Хронічний бронхіт і антибіотики

5. Зволожуйте повітря в приміщенні

Бронхіт загострюється восени і взимку в чому через те, що радіатори та обігрівачі роблять повітря в приміщеннях сухим. До слова, в такій обстановці стати жертвою ГРВІ набагато простіше. Сьогодні кожен бажаючий може придбати кімнатний зволожувач повітря. Більш бюджетний засіб – розвісити в кімнаті мокрий одяг і рушники. Повірте, дихати стане набагато легше.

6. Рухайтеся

Сидячий спосіб життя і пасивний відпочинок не сприяють активному відходженню мокротиння: вона буде накопичуватися в бронхах, викликаючи сильні напади кашлю. Саме тому з ранку ви кашляєте більше: так дихальні шляхи очищаються. У погожі дні прогулюйтеся на свіжому повітрі (в парку, лісі, за містом) – це поліпшить вентиляцію легень і знизить ризик розвитку ХОЗЛ. Вирішили зайнятися гімнастикою? Ще краще!

Хронічний бронхіт

7. Приймайте відхаркувальні препарати

Відхаркувальні препарати удосталь представлені в українських аптеках. Серед них – розріджуючі мокротиння засоби і мукорегулятори. Займатися самолікуванням в даному випадку не варто: дозвольте лікарю підібрати для вас підходящий засіб. Заодно запитаєте у нього кілька народних рецептів лікування бронхіту: відхаркувальним ефектом володіють багато лікарських рослин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОЗПІЗНАТИ ГОСТРИЙ І ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ?

БРОНХІТ ГОСТРИЙ І ХРОНІЧНИЙ

ЩО ХОВАЄТЬСЯ ЗА ХРОНІЧНИМ КАШЛЕМ?