Камені в нирках – часте захворювання, таке як діабет або нейродерміт. У п’яти відсотків населення відкладення утворюються в нирках або сечовому міхурі хоча б один раз в житті, що може викликати сильний біль. Німецький уролог Олаф Юнгманн розповідає про те, як кожен може запобігти сечокам’яній хворобі, і як змінити спосіб життя, якщо камені вже з’явилися.

Чому утворюються сечові камені і яке це має відношення до способу життя?

Якщо організм виділяє більше речовини, ніж може бути розчинено з сечею, існує ризик накопичення відкладень. Це трапляється з кожним з нас кожен день, наприклад, вночі, коли ми мало п’ємо. Однак, як правило, це тільки мікроскопічні кристали, які ми виділяємо, коли наступного разу підемо в туалет. Якщо, однак, занадто багато приколів або ядра кристалізації не змиваються з певних причин, утворюються видимі камені, які в крайніх випадках можуть вирости до розміру дитячого кулака. Це залежить, серед іншого, від нашого метаболізму, на який ми значно впливаємо за допомогою дієти і фізичних вправ.

Читайте також:  Вчені з Гарварду назвали найбільш безпечний і корисний для здоров'я вид спорту

Симптоми каменів у нирках

Більшість сечових каменів утворюються в нирках. Зазвичай вони там не болять і створюють проблеми тільки тоді, коли вони дуже великі. Камені в нирках часто виявляються випадково під час УЗД або комп’ютерної томографії.

Але якщо камінь потрапляє у вузький сечовід, декількох міліметрів в діаметрі досить, щоб він забився. В результаті виникають болі, аж до кольок (напади болю, схожі на судоми), і сечовий камінь необхідно видалити.

Сечові камені також можуть викликати проблеми побічно. Оскільки вони є розсадником бактерій, деякі пацієнти продовжують отримувати запальні інфекції сечовивідних шляхів через камені.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12 може привести до небезпечного захворювання мозку

“Будь-хто, хто коли-небудь мав сечові камені, повинен змінити свій спосіб життя”, – стверджує Юнгманн.

Чи можуть сечові камені розчинитися за допомогою ліків?

Це працює тільки з каменями сечової кислоти, коли pH сечі зміщується до лужного рівня. Проблема, однак, в тому, що ми зазвичай не знаємо, з чого зроблений камінь до лікування. Існують підходи до прогнозування складу сечових каменів за допомогою так званої двохенергетичної комп’ютерної томографії, але це все ще знаходиться в області клінічних випробувань.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News