Деякі симптоми цирозу печінки можна сплутати з набагато менш небезпечними станами, з цієї причини вони часто пропускаються.

Цироз характеризується рубцюванням печінки, яке виникає як результат тривалого пошкодження органу. Виникає рубцева тканина заважає печінці нормально функціонувати, і з часом це може привести до печінкової недостатності.

Фахівці Школи медицини Джонса Хопкінса (Johns Hopkins Medicine) констатують “чотири симптоми цирозу печінки можна сплутати з іншими, менш серйозними захворюваннями”.

Говорячи про ознаки цирозу, які найбільш часто пропускаються через це, вчені називають свербіж шкіри, втрату апетиту, легко виникають синці, низький рівень енергії з швидко виникає стомлюваністю.

Вони підкреслюють, що симптоми патології можуть відрізнятися у різних людей, а на початковій стадії цироз може розвиватися практично безсимптомно. По суті, кажуть фахівці, щоб своєчасно засікти захворювання, до лікаря слід звертатися при виникненні будь-яких проблем зі здоров’ям.

Коли цироз прогресує, його симптоми стають більш специфічними. Фахівці перерахували їх:

«Скупчення рідини в животі( асцит), камені в жовчному міхурі, пожовтіння шкіри і очей (жовтяниця), ниркова недостатність, втрата м’язової маси, судинні зірочки на шкірі, стану замішання через накопичення в крові токсинів».