Мільйони чоловіків піддають себе додатковій небезпеці, оскільки не знають про те, що рак простати – це сімейна хвороба. Дані злоякісні пухлини відносяться до числа найбільш спадкових, і в 50% випадках винна генетика.

Ігнорування або незнання того факту, що рак передміхурової залози є спадковою хворобою, піддає багатьох чоловіків небезпеці. Нагадуємо, що за статистикою кожен восьмий чоловік протягом життя зіткнеться з пухлиною. Вчені відносять її до найбільш спадкових через те, що генетика відповідає за кожний другий рак передміхурової залози. Наявність батька або брата, у яких була виявлена ця пухлина, збільшує ризик чоловіка зіткнутися з нею в два з половиною рази, у порівнянні з тими представниками сильної статі, у яких не було подібної сімейної історії.

А ось дідусь чи дядько з цією хворобою збільшує ризик чоловіка зіткнутися з раком простати в півтора рази. Учені з Великобританії опитали понад 4 000 дорослих людей і з’ясували, що кожен третій не був в курсі впливу генетики на ризик цієї хвороби. Якби чоловіки знали про це, вони б приділяли передміхуровій залозі більше уваги, що допомагало б виявити пухлину на ранній стадії, коли вона відмінно піддається лікуванню. Тільки у Великобританії з цим раком стикається з 47 000 чоловік щорічно, з яких 11 000 помирають. Сьогодні з цими пухлинами живуть майже півмільйона британців.

За словами експертів, наявність родичів з раком простати є хорошим приводом для того, щоб з віку 45 років більш ретельно перевіряти здоров’я цього органу. Починаючи з 50 років чоловікам рекомендується регулярно здавати аналізи крові на наявність простатспецифічного антигену – це перший крок на шляху діагностики підступної і небезпечної хвороби.

Джерело: МедікФорум