Прищі-найпоширеніша проблема зі шкірою, добре знайома як підліткам, так і дорослим людям. Поговоримо про те, чому прищі можуть з’являтися на спині.

Якщо в шкільній юності прищі здаються катастрофою, то з віком ставлення до них стає філософським. Дійсно, іноді прищі – це даність. Вони можуть бути пов’язані з генетикою (схильність до прищів багато успадковують від батьків), а також з гормональними змінами в організмі, які пов’язані з факторами віку, а у жінок – вагітності, особливостями місячного циклу, менопаузою.

Але фахівці зазначають, що ігнорувати прищі на спині не варто, тому що в багатьох випадках це говорить про якісь проблеми з організмом.

Яких же?

Стрес. Через його вплив може змінюватися гормональний фон, а також слабшати імунна система, і це, в свою чергу, стає причиною висипань.

Побічні ефекти ліків. До появи прищів може призводити прийом антидепресантів.

Внутрішні ураження. Ендокринні збої, а також діабет, проблеми з печінкою, сечостатевою системою і шлунково-кишкового тракту також здатні проявлятися зовні як шкірні висипання.

Крім цього, доповнюють фахівці, до появи прищів на спині можуть вести:

  • брудна постільна білизна,
  • рюкзаки і сумки, які труться об шкіру,
  • обтягуючий одяг з синтетичних матеріалів,
  • розпущене довге волосся,
  • невідповідний крем для тіла.

Для боротьби з прищами на спині найправильніше буде відвідати дерматолога. Лікар зробить аналіз крові, який може виявити приховану проблему і призначити ефективне лікування.

З того, що можна зробити самостійно, – ретельніше дотримуватися гігієни, змінити косметику по догляду за тілом, не тиснути і не знищувати прищі вручну, а також змінити раціон. Найчастіше прищі атакують людей, в раціоні яких багато продуктів з високим глікемічним індексом і молочних виробів.

Джерело: МедікФорум