Артрит і остеоартрит вражають суглоби і хрящі. Багато хто вважає, що ці захворювання є невід’ємною частиною старіння. Однак це помилкова думка. Ризик розвитку захворювань можна знизити, якщо дотримуватися здорового способу життя і регулярно виконувати вправи.

Регулярні тренування захищають суглоби

Постійні фізичні навантаження в цілому позитивно впливають на здоров’я. Без них зростає ймовірність, що людина набере зайву вагу. А це додаткове навантаження на суглоби. Зокрема, мова йде про стегнах і колінах, де найчастіше виникає артрит і остеоартрит.

“Кожен набраний кілограм ваги збільшує навантаження на коліна майже на два кілограми і підвищує тиск на стегна в шість разів”, – відзначили в організації Arthritis Foundation. Там додали, що додаткове напруження руйнує хрящ, через що страждають і суглоби. Згодом ситуація тільки посилюється.

Надлишкова жирова тканина також сприяє виробленню цитокінів. Так називаються білки, які викликають запалення в організмі. Усередині суглобів цитокіни руйнують тканину, змінюючи функцію хрящових клітин, пояснюють експерти.

Таким чином, чим менше людина виконує вправ, тим більше набирає ваги. Відповідно, кількість цитокінів, здатних зруйнувати суглоби, теж зростає. Справедливо і зворотне: регулярні тренування знижують ризик розвитку захворювання.

Крім того, постійні фізичні навантаження допоможуть запобігти розвитку діабету. Відомо, що це захворювання провокує ряд проблем зі здоров’ям. Як відзначили в Arthritis Foundation, високий рівень цукру в крові прискорює утворення певних молекул, які роблять хрящі більш жорсткими і чутливими до механічних впливів.

Оптимальна тривалість тренувань

Щоб допомогти суглобам залишатися гнучкими, а також зміцнити м’язи, що підтримують і стабілізують стегна і коліна, досить 30 хвилин фізичної активності в день. На тиждень потрібно тренуватися не менше п’яти разів, пише Express.

При цьому важливо не перестаратися. Слід прислухатися до свого організму і давати йому посильне навантаження. Корисним буде регулярно міняти активність. Таким чином ризик травм зведеться до мінімуму.

Відповідні види фізичного навантаження при артриті

Відзначається, що не тільки спорт розглядається в якості фізичного навантаження. Це також можуть бути захоплення, які вимагають від людини застосування сили. Зокрема, мова йде про садівництво. Також варто частіше ходити, плавати і бігати підтюпцем. Можна зайнятися йогою або пілатесом.