При діабеті другого типу вкрай важливим є підтримка стабільного рівня цукру в крові шляхом дотримання певних дієт. Прийнято вважати, що невід’ємною частиною будь-якої здорової дієти є овочі, але деякі продукти з цієї категорії, як з’ясували вчені, можуть підвищувати рівень цукру в крові.

Діабет другого типу свідчить про недостатнє виділення підшлунковою залозою інсуліну або інсулін, який вона виробляє, не засвоюється клітинами. Інсулін являє собою гормон, який регулює рівень цукру в крові. Неконтрольований рівень цукру в крові, в свою чергу, може спровокувати руйнівні наслідки для всіх органів організму.

Безпосередньо на рівень цукру в крові впливає глікемічний індекс продуктів, які споживає людина, пише видання Daily Express. За словами доктора Ральфа Абрахама, фахівця з діабету та ендокринології в лікарні короля Едуарда VII, високий глікемічний індекс мають деякі овочі, які багато людей споживають щодня.

Читайте також:  Скільки цукру можна вживати за день?

“Помідори та картопля, як правило, вважаються високим глікемічним індексом, тоді як солодка картопля, яка має більш солодкий смак, має нижчий глікемічний індекс”, – пояснив лікар. При цьому він уточнив, що томати можуть сильно відрізнятися за вмістом цукру, тому необхідно враховувати сорт помідора і ступінь його зрілості.