Деякі популярні спеції вкрай корисні для здоров’я, проте мало хто про це знає. Дієтологиня, кандидат медичних наук Римма Мойсенко перерахувала спеції і трави, які слід включити в раціон.

Кориця

У бесіді з Nation News фахівчиня розповіла, що кориця благотворно впливає на судини. Вона підтримує їх еластичність, що важливо для збереження здоров’я кровоносної системи і організму в цілому.

Сірковмісні спеції

Також Мойсенко виділила групу сірковмісних спецій – сюди відносяться цибуля, часник, материнка і гвоздика. Їх особливість полягає в тому, що вони володіють цінними бактерицидними властивостями, а також сприяють засвоєнню вітамінів групи B. Справа в тому, що організм більш ніж в половині випадків не засвоює їх з продуктів харчування. У цьому якраз допомагає сірка, що міститься в перерахованих спеціях. Дієтолог рекомендує вживати їх у свіжому або в сушеному стані.

Петрушка і кріп

Петрушка і кріп дають кишечнику бактерицидний ефект і допомагають боротися з процесами бродіння в кишечнику. “Петрушка знімає будь-яке бродіння. Вона використовується в якості добавки, яка є хорошою “щіткою” для кишечника – вона дозволяє поліпшити стан шкіри і зовнішнього вигляду в цілому”, – пояснила Мойсенко.

Перець

Для літньої спеки актуальні такі спеції, як чорний перець і перець чилі. Вони знижують рівень токсичності продуктів харчування і знижують ризик отруєння.