Фахівцями названі ознаки, що повідомляють про нестачу того чи іншого вітаміну. Знаючи першопричину погіршення здоров’я, можна вжити ефективних заходів щодо її усунення, просто підкоригувати своє харчування.

Раціон сучасної людини включає в себе оброблені продукти, які часто позбавлені корисних речовин. Іноді організм починає відчувати гостру нестачу певних мінералів і вітамінів, що призводить до появи ознак, розшифрувавши які можна швидко вирішити проблему. Так, тріщинки в куточках рота свідчать про дефіцит вітаміну В, і в цьому випадку потрібно подбати про поповнення організму цинком і залізом. Почервоніння на шкірі і прищі є знаком браку корисних речовин груп D і A. З цими проблемами можна впоратися, урізноманітнивши свій раціон морквою і картоплею.

Висип і випадання волосся відбувається від нестачі жиророзчинних вітамінів – наприклад, A,E,D,K. Повернути в норму свій стан можна, ввівши в меню гарбузове насіння, авокадо і сухофрукти. Дефіцит в організмі калію, кальцію і магнію може привести до частих спазмів і болів в ногах. Допомогти відновленню можна, збагативши їжу мигдалем, яблуками, арахісом, вишнею і шпинатом.

Своєчасно розпізнавши ознаку нестачі будь-якого вітаміну в організмі, можна попередити наступні серйозні захворювання.