Кашу багато хто вважає ідеальним сніданком. Лікар-дієтолог Наталія Денисова поспішила поділитися найкориснішими варіантами цих страв.

Гречка

Гречана крупа, за словами експерта, містить велику кількість унікального білка, який має практично всі незамінні амінокислоти. У гречаній каші також багато харчових волокон – вони допомагають роботі травного тракту, сприяють виведенню з організму різних шкідливих речовин, наприклад, надлишку жиру або холестерину. Гречана крупа багата вітамінами (в основному групи В), а також мінералами.

Вівсянка

Вівсяна каша відрізняється невеликою калорійністю, при цьому крупа містить досить багато білка. Вівсянка, за словами дієтолога, насичує організм корисними вуглеводами, вітамінами і мінералами. Більш того, вівсяні зерна мають велику кількість грубої клітковини – вона, в свою чергу, виводить шкідливі речовини, виконуючи функцію очищення організму, повідомляють “Аргументи і факти“.

Кукурудзяна крупа

Кукурудзяна каша добре насичує, зазначає дієтолог. Ця крупа має легко засвоюваний рослинний білок, а також харчові волокна, магній, кальцій, фосфор, калій і вітаміни групи В.однак лікар попередила, що у кукурудзяної каші вже більш високий глікемічний індекс – це означає, що зловживати нею не варто людям з цукровим діабетом і ожирінням.

Полба

Полба містить величезну кількість білка. Крім того, вона має достатню кількість харчових волокон, безліч вітамінів і мінералів, що властиво цільному зерну. Єдиним мінусом полби дієтолог називає довгу варіння.