Вчені з Університету штату Кентуккі розповіли, що дуже важливо знати про менінгіт. Особливо це стосується дорослих, які повинні розпізнати ключові ознаки захворювання у своїх дітей.

greenwichccg.nhs.uk

Менінгіт – це запалення оболонок головного і спинного мозку. Ця інфекція найчастіше викликана або бактерією або вірусом. Хоча багато людей переносять патогени в своєму горлі і носових проходах без шкідливих наслідків, невідомо, чому це пов’язано з інвазивністю і попаданням в кровотік. Вірусний менінгіт в більшості випадків менш серйозний. Він частіше зустрічається в літні місяці і поширюється при контакті рук і рота. Більшість симптомів зникають протягом трьох-чотирьох днів без будь-яких залишкових ускладнень.

У другому випадку – це набагато серйозніша ситуація, тому рання діагностика і лікування мають важливе значення для досягнення найкращих результатів. В обох варіаціях симптоми проявляються у вигляді високої температури, головного болю, ущільненні шиї. Не виключені нудота, блювота, дискомфорт, при яскравому освітленні з’являється сум’яття, галюцинації і напади. Відзначається, хоча мікроби, що викликають бактеріальний менінгіт, можуть передаватися від людини до людини, вони не поширюються випадковим контактом. Це здійснюється саме через обмін дихальних і горлових виділень через поцілунки і пиття з одного і того ж склянки.

«При підозрі на бактеріальний менінгіт пацієнт повинен негайно звернутися за медичною допомогою. Діагноз, як правило, підтверджується за допомогою люмбальної пункції. Якщо не лікувати хворобу на ранніх стадіях, вона може призвести до смерті, а у багатьох випадках – до травм головного мозку, втрату слуху або нездатності до навчання», – додали вчені.