Серед часто пропускаються людьми ознак захворювання нирок медики називають зміни стану сечі і звичок сечовипускання, втома, біль в спині.

Ниркова дисфункція відноситься до тих видів захворювань, які називаються «тихими вбивцями»: викликані ними руйнівні процеси можуть довго не проявлятися яскравими симптомами, патологія виявляється тільки коли завдає дуже сильної шкоди організму. Лікарями були названі ознаки захворювання нирок, які часто пропускаються людьми, пише The Health Site. Медики закликають ні в якому разі не ігнорувати їх.

Зміни функції сечовипускання. Ознакою того, що нирки знаходяться в небезпеці, можуть стати такі зміни:

  • колір сечі потемнів
  • ви відчуваєте бажання помочитися, але не можете цього зробити
  • ви стали прокидатися вночі, щоб відвідати туалет
  • ваша сеча піниться (знак присутності білка в сечі через пошкодження фільтра нирок)
  • запах сечі став іншим.

Біль при сечовипусканні. Труднощі з випорожненням сечового міхура можуть бути викликані інфекцією сечовивідних шляхів. Жар, біль в спині, які виникають при цьому – сигнал того, що вона поширилася на нирки.

Набряк. При захворюванні нирок порушується їх фільтруюча діяльність, що сприяє накопиченню відходів в організмі. Набряки ніг, щиколоток, обличчя, рук можуть виникати, коли вони не справляються з виведенням надлишку води і солей.

Втома. Нирки виробляють гормон еритропоетин, який допомагав клітинам крові переносити кисень. Якщо ниркова функція порушена, його рівень різко падає, що викликає симптоми анемії, включаючи слабкість, сильну втому.

Біль в поперековій області. Коли вона супроводжується періодичним палінням при сечовипусканні, це серйозний привід звернутися до лікаря. Такою ознакою може заявляти про себе сечокам’яна хвороба.