Вірте чи ні, продукти, які ми їмо, можуть вплинути на загальний стан мозку. Не “живлячи” мозок достатніми корисними речовинами, ми піддаємо себе ризику передчасного зниження когнітивних функцій і незворотних неврологічних станів (деменція, хвороба Альцгеймера і тд.) в старості. Ось 7 продуктів, які допоможуть зберегти ясність розуму.

Авокадо

Авокадо є відмінним рослинним джерелом омега-3, які зменшують запалення. Воно також багате фолатом, незамінним вітаміном групи B, який запобігає ненормальне накопичення білків в мозку, які, як вважається, викликають деменцію.

Волоський горіх

Більшість горіхів, як правило, роблять для відмінних закусок, що стимулюють мозок. Але волоські горіхи є одними з небагатьох, яких вітають завдяки високому вмісту альфа – ліноленової кислоти (ALA). Відомо, що ALA захищає клітини мозку від пошкодження вільними радикалами, знижуючи ризик таких станів мозку, як розсіяний склероз та інсульт.

Хрестоцвіті овочі

Овочі хрестоцвітних (броколі, цвітна капуста і брюссельська капуста), містять біологічно активні сполуки рослин, відомі як глюкозинолати. Вони захищають від окисного стресу, знижуючи ризики розвитку деменції.

Палтус

Палтус – чудова їжа, стимулююча мозок. Риба багата вітаміном D, незамінним мікроелементом, що впливає на здоров’я мозку. Вітамін B12, що поліпшує пам’ять.

Куркума

Куркумін, основний активний інгредієнт куркуми, завдяки своєму антиоксидантному ефекту пов’язаний зі здоров’ям мозку і поліпшенням когнітивних функцій. Крім запобігання запалення, куркумін запобігає появі бляшок в мозку, які можуть привести до деменції.

Зелений чай

Тепла чашка зеленого чаю може зробити більше, ніж просто заспокоїти нерви і поліпшити настрій. Епігаллокатехін-3-галлат (EGCG), основний активний інгредієнт зеленого чаю, є потужним антиоксидантом, що сприяє загальному здоров’ю мозку.

Кава

При вживанні в помірних кількостях кава сприяє захисним ефектам від зниження когнітивних функцій. Кофеїн, природний стимулятор в каві, підтримує активність клітин мозку, тим самим покращуючи розумову працездатність, бадьорість і концентрацію.