Вчені виявили, що ступінь концентрації, швидкість реакції і працездатність можуть знижуватися і підвищуватися в залежності від погоди.

У спеку завжди дуже складно сконцентруватися на роботі. Саме таку закономірність виявили вчені з Гарварду, проводячи експеримент з участю своїх студентів.

Цілих два тижні дослідники спостерігали за 44 студентами, які готувалися до іспитів. Так в кімнатах 24 студентів поставили кондиціонери, а 20 добровольців не могли ніяк охолодити повітря. У результаті з’ясувалося, що спека впливає на когнітивні здібності людини.

Під час експерименту температура змінювалася кілька разів: п’ять днів вона була нормальною, п’ять днів стояла аномальна спека, а потім стало прохолодно.

Кожен день за ці два тижні учасники виконували тести на смартфонах, які визначали кмітливість добровольців. На першому потрібно було знайти зв’язок відображуваних кольорів і написаних слів, а в другому – вирішити прості задачі, які дозволили визначити, наскільки швидко думає студент.

Так вчені змогли підрахувати, що добровольці, в кімнатах яких не було кондиціонера, на 13% виконували завдання повільніше, набагато гірше концентрувалися.

До недавнього часу медики вважали, що спекотна погода погано впливає тільки на літніх і людей, які страждають хронічними хворобами. Зараз же з’ясувалося, що спека навіть шкідлива для витривалою молоді.

На когнітивних здібностях і самопочутті також погано зіграло те, що після зниження температури за вікном, в кімнатах без кондиціонера вона все одно залишалася високою. Тому влітку залишитися без охолоджувача повітря дуже неприємно, так як в такому випадку йде на спад розумова діяльність.

Вчені радять в літній час вирішувати всі важливі справи на початку робочого дня, коли не така спекотна погода.