Щитовидна залоза розташовується біля основи шиї трохи нижче адамова яблука. Її функція полягає у виробленні гормонів, які допомагають регулювати частоту серцевих скорочень, кров’яний тиск, температуру тіла і вагу людини.

Поява в щитовидці злоякісної пухлини спочатку може не викликати ніяких симптомів, однак у міру її зростання виникає біль. За словами онкологів, три найголовніші ознаки хвороби знаходяться безпосередньо на шиї.

В першу чергу, необхідно звернути увагу на будь-які вузлики. Іноді можна помітити, як освіта збільшується з кожним тижнем, пише Express.

Крім того, з’являється біль в передній частині шиї, іноді доходить до вух. Третім важливим симптомом розвитку раку вважається збільшений лімфатичний вузол на шиї.

“Лімфатичні вузли в бічній частині шиї і в задньому трикутнику також можуть бути залучені в диференційований рак щитовидної залози. Пацієнти з таким видом пухлини мають дуже хороші шанси на лікування», – розповіли лікарі.

На більш пізніх стадіях з’являється захриплість. Це пов’язано з тим, що рак поширюється по нерву, який контролює голосові зв’язки, що йдуть уздовж трахеї.

Іншими симптомами вважаються постійний кашель, задишка і проблеми з ковтанням. Вони виникають, коли пухлина стає досить великий і починає тиснути на стравохід. Точна причина появи вузликів в щитовидній залозі невідома, проте основними факторами ризику вважаються спадковість, хронічне запалення щитовидки, вік і стать.