Часник-популярна приправа для багатьох страв. Крім додання своєрідного аромату їжі, він може принести ще й користь для здоров’я. Один зубчик часнику містить такі потрібні людині вітаміни і мінерали, як вітамін С, залізо, селен і марганець.

Щоб отримати найбільшу користь, краще віддавати перевагу цілим свіжим зубчикам, радить експертка з харчування з Університету Джорджії Трейсі Брігман. “Якщо ви хочете додати часник в гарячі страви, то робіть це, коли їжа майже готова, щоб зменшити руйнування корисних речовин”, – розповів фахівчиня.

Для зниження ризику раку

Часник – джерело фітохімічних речовин, які допомагають захищати клітини від пошкодження, знижуючи ризик деяких видів раку, вважає Брігман. “Фітохімічні речовини – це сполуки в овочах і фруктах, які знижують ризик хронічних захворювань. Є деякі свідчення того, що вживання часнику може мати антиканцерогенний ефект і потенційно знижувати ризик раку шлунка і колоректального раку”, – говорить фахівчиня. Дослідження на людях цієї властивості поки не проводилися.

Для здоров’я серця

Дослідження, опубліковане в журналі Experimental and Therapy Medicine, показало, що вживання двох капсул екстракту часнику в день протягом двох місяців може знизити тиск у людей з гіпертонією, що скорочує ризик хвороб серця. Крім того, вчені висловили припущення, що часник може позитивно впливати на ліпіди в крові, що знижує рівень холестерину. Згідно з дослідженнями, найкраще з’їдати приблизно чотири свіжих зубчики в тиждень.

Для зміцнення імунної системи

Дослідники припускають, що, завдяки вмісту алліцину, часник стимулює макрофаги, лімфоцити і природні клітини-кілери, що корисно для імунної системи. Також ароматні зубчики можуть допомогти під час застуди та грипу завдяки антимікробним і антибіотичним властивостям. Це не скасовує основних правил профілактики хвороб. Часник не запобіжить їх, але може внести свій внесок у зміцнення імунної системи.

Для ефективних тренувань

Часник позитивно діє на оксид азоту – з’єднання розслаблюючу судини і знижує тиск. Воно також виділяється організмом під час бігу, щоб забезпечити працюючі м’язи киснем. Деякі дослідження на тваринах показали, що часник може поліпшити спортивну витривалість.