Мозок, нирки і серце починають страждати, якщо людина п’є недостатньо води. Фахівці розповіли про це виданню Times Now, назвавши попутно порушення організму, що виникають від нестачі рідини.

“Мозок і серце складаються з води на 73%, нирки – на 79%. Кількість води, необхідна організму, залежить від різних факторів – способу життя, віку, статі, інших. Нестача води може призвести до порушень функцій життєво важливих органів”, – попередили експерти.

Вони назвали відхилення, можливі у зв’язку з неотриманням достатньої кількості рідини.

Мозок. Загальна зневоднення організму сприяє зменшенню мозкової рідини, що знижує функцію головного органу ЦНС – в результаті погіршуються настрій, пам’ять, знижується здатність концентруватися, страждає здатність мозку контролювати координацію рухів.

Читайте також:  Названо причину чоловічого егоїзму в ліжку

Нирки. Вони відповідальні за вимивання відходів з організму у вигляді сечі. Коли ми втрачаємо воду, але не заповнюємо її, випиваючи достатню кількість, – клітини нирок отримують сигнал утримувати вологу в організмі. Сечовипускання в результаті мінімізується, що сприяє затримці токсинів в тілі. Організм починає отруюватися цими речовинами.

Серце. Воно теж сильно страждає від нестачі споживаної води. Коли вміст рідини в організмі зменшується, кров стає густішою, що стає проблемою для серцево-судинної системи, насилу справляється з її перекачуванням. Виникає додатковий тиск на серце, судини, що може збільшити частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск. Постійно високий кров’яний тиск підвищує ризик інфаркту, інсульту.

Читайте також:  Чому манна каша на сніданок небезпечна для здоров'я

“Слід знати: нестача води в організмі не завжди викликає відчуття спраги – механізм формування цього відчуття відстає. Ми рекомендуємо пити воду регулярно, не чекаючи виникнення спраги”, – заявили експерти.