Курячі яйця є одним з найбільш споживаних продуктів у всьому світі. А завдяки своїй високій харчовій цінності їх навіть іноді називають «суперпродуктами«.

І незважаючи на погану репутацію: протягом кількох останніх десятиліть вважалося, що курячі яйця сприяють підвищенню рівня холестерину в крові, сьогодні це необхідна складова будь-якого збалансованого раціону харчування.

Звичайно, в них міститься певна кількість жирів, але високоякісні білки, вітаміни і мінерали, що містяться в яйцях, роблять цей продукт гідним вашої уваги.

З цієї причини дуже важливо розвіяти міфи про їх шкоду і зрозуміти, які ж переваги для нашого організму мають курячі яйця.

І сьогодні ми назвемо вам 7 причин додати їх в свій раціон і не відчувати при цьому будь-якого страху або докорів сумління.

1. Курячі яйця сприяють боротьбі із зайвою вагою

Якщо яйця є частиною здорового харчування, з низьким вмістом калорій, то вони можуть навіть допомогти позбавитися від зайвої ваги.

 • У них містяться вітаміни і мінерали, здатні задовольнити потреби нашого організму і запобігти дефіциту яких-небудь речовин і брак енергії.
 • Легко засвоювані білки підтримують формування м’язової маси і підвищують спортивні показники.
 • Це один з найбільш ситних продуктів, що дозволяють нам надовго забути про почуття голоду.
 • В кожному яйці міститься приблизно 77 калорій.
2. Знімають втому

Якщо їсти курячі яйця на сніданок, то це дозволить вам контролювати ранкове нездужання і втому, а також стомлення, що може виникнути протягом робочого дня.

 • Невелика кількість жирів і незамінних амінокислот підвищує рівень енергії, покращує фізичну і розумову продуктивність.
 • Ще курячі яйця містять вітамін В12, а ця живильна речовина підтримує процес перетворення вуглеводів в джерела енергії.
3. Захищають зір

Курячі яйця і зір

Коли мова заходить про здоров’я очей і турботу про зорову функцію, яйця теж стануть хорошим вибором.

 • Адже це важливе джерело лютеїну і зеаксантину, двох речовин антиоксидантної дії, які захищають тканини очей, знижують ризик розвитку катаракти, дегенерації жовтої плями і сліпоти.
 • Ще курячі яйця забезпечують достатню кількість вітаміну А, дефіцит якого в організмі пов’язаний з розвитком більшості очних хвороб.
4. Покращують когнітивне здоров’я

Курячі яйця містять поживна речовина, відома як холін, чиє засвоєння в організмі має вирішальне значення для захисту когнітивного здоров’я.

 • Це речовина зазвичай групується з вітамінами В їжі, воно допомагає створювати клітинні мембрани для запобігання передчасного погіршення стану мозку.
 • Організм використовує його для виробництва так званих сигнальних молекул мозку, а ще він бере участь в процесах пам’яті.
 • Асиміляція цієї речовини в організмі регулює діяльність нервової системи і допомагає підтримувати баланс в активності нейротрансміттерів.
5. Зменшують запалення

Курячі яйця та запалення

Продукти, багаті жирами, цукром і різноманітними хімікатами, часто викликають запальні реакції в організмі, збільшуючи ризик розвитку хронічних захворювань в основних системах.

Яйця ж, завдяки вмісту холіну, антиоксидантів і амінокислот, є продуктом, що протидіють цим реакціям, забезпечуючи захист клітин і тканин.

 • Таким чином, курячі яйця сприяють зміцненню здоров’я мозку і системи кровообігу, допомагаючи підтримувати оптимальний процес клітинної оксигенації (насичення киснем).
 • Будучи складовою здорового раціону харчування, яйця допомагають стимулювати виведення шлаків і відходів, що циркулюють у крові.
 • Нарешті, курячі яйця сприяють виробленню колагену, речовини необхідного для підтримки здоров’я суглобів.
6. Зміцнюють імунну систему

Включивши даний продукт харчування в свій звичайний раціон, ви зможете зміцнити свою імунну систему, значно підвищуючи її здатності боротися з патогенними мікроорганізмами, які нападають на організм.

Це пов’язано з наявністю в яйцях основних поживних речовин, що беруть участь у виробленні антитіл.

Ось деякі з них:

 • Вітаміни (А, D, E, K, вітаміни групи B)
 • Мінерали (селен, фосфор, кальцій, цинк)
7. Допомагають зміцнювати кістки

Курячі яйця і кістки

Споживаючи курячі яйця регулярно, ви підсилите переваги свого раціону харчування і фізичних вправ у цілому. Ще це дозволить вам підтримувати свої кістки здоровими і міцними.

 • А пов’язано це з невеликою кількістю кальцію, який міститься в яйцях, якого, тим не менш, буде достатньо для запобігання втрати щільності кісткової тканини.
 • Ще курячі яйця — це один з кращих джерел вітаміну D, що сприяє поглинанню кальцію і бере участь у формуванні кісток.

А як часто ви їсте яйця? Тепер у вас абсолютно точно є вагомі причини, щоб додати їх в свій раціон. Готуйте їх 3-5 разів на тиждень, благо існує безліч різних рецептів.