Артрит являє собою хронічне запалення суглобів. Дослідники знаходять все більше доказів того, що певні продукти допомагають зменшити симптоми цього захворювання або посилити їх. Якщо вас турбує артрит або потенційні ризики, експерти радять уникати декількох видів продуктів.

У дослідженні, опублікованому в Національній бібліотеці охорони здоров’я, взяли участь 217 осіб з ревматоїдним артритом. Їх раціон складався з 20 продуктів, під час вживання яких учасники стежили за станом здоров’я і проявом симптомів артриту. 24% учасників повідомили, що їжа впливає на їх стан, при цьому 15% повідомили про поліпшення, а 19% – про погіршення, пише видання Express.

Вчені прийшли до висновку, що чорниця і шпинат найчастіше покращували стан учасників дослідження, в той час як до погіршення приводили газовані напої з цукром і десерти. “Хоча ми не можемо робити переконливі висновки на основі цього дослідження, минулі експерименти показали, що більше споживання цукровмісних напоїв пов’язане з підвищеним ризиком розвитку артриту”, – кажуть фахівці.

На їхню думку, цукор впливає на шлунково-кишкового тракту, баланс корисних і шкідливих бактерій в травному тракті, стан якого у хворих артритом і так найчастіше не в порядку. “Чим більш нестабільні кишкові бактерії, тим вище ймовірність запалення, яке може погіршити симптоми артриту”, – заявила дієтолог Мелісса Енн Пест.