Зелені листові овочі, наприклад, різні види капусти, салату або шпинат містять багато вітамінів та інших корисних речовин. Так, шпинат – хороше джерело фолієвої кислоти, дефіцит якої може привести до розвитку одного з видів анемії.

Згідно з даними Johns Hopkins Medicine, для анемії, викликаної недостатністю фолієвої кислоти, характерні наступні симптоми:

  • блідість шкіри;
  • зниження апетиту;
  • буркотливість (дратівливість);
  • недолік енергії або легка стомлюваність;
  • порушення травлення.

Анемія особливо небезпечна для вагітних, через неї підвищується ризик появи вроджених вад у дитини. “Анемія з дефіцитом фолієвої кислоти під час вагітності може викликати дефект нервової трубки”, – попереджають фахівці Johns Hopkins Medicine.

Зелені овочі можуть бути ефективні не тільки проти анемії. Якщо їсти їх кожен день, в тому числі хрестоцвіті (крес-салат, різні види капусти, включаючи кольорову, білокачанну броколі), з’являються шанси підвищити захист організму від серцево-судинних хвороб. Це показав метааналіз, опублікований в базі Національної медичної бібліотеки США.

На думку вчених, зелені овочі відіграють важливу роль у зв’язуванні жовчних кислот. Зниження їх рециркуляції призводить до використання холестерину для синтезу таких кислот, зниження всмоктування жирів, що пов’язано зі зменшенням ризику серцевих захворювань. В одному з досліджень, розміщеному на National Library of Medicine, наголошується, що приготування страв на пару значно поліпшило зв’язування жовчних кислот in vitro зеленню капусти, гірчиці, броколі.