Деякі люди за застуди люблять використовувати народні засоби. Одужання прискорити можуть, наприклад, мед та часник.

Мед

Мед – традиційний домашній засіб від кашлю та застуди. Дослідження, опубліковане у виданні Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine, показує, що мед допомагає заспокоїти кашель і швидше заснути, що також важливо за застуди.

Цей продукт має антиоксидантну та антибактеріальну дію. Темні сорти меду, наприклад гречаний, каштановий, липовий, особливо багаті на антиоксиданти. Інші дослідження підтвердили, що мед ефективний для лікування застуди та інших інфекцій верхніх дихальних шляхів.

Яйця

Яйця – одне з небагатьох харчових джерел вітаміну D, якого більшості не вистачає під час холодів. Дефіцит вітаміну D призводить до ослаблення імунної системи. Наукова робота в журналі Medicine & Science in Sports & Exercise показала, що цей елемент допомагає швидше одужати.

Яйця також містять цинк, мінерал, необхідний працездатності імунної системи. Цинк зменшує тривалість та тяжкість симптомів застуди, передає портал U.S.News.

Ягоди та компоти

Ягоди та різні напої з них – джерело вітамінів, у тому числі вітаміну C. Огляд 30 опублікованих досліджень за участю 11 350 учасників показав, що вітамін С (у дозах 200 міліграмів і більше) зменшує тривалість і тяжкість симптомів застуди, але не запобігає їй.

Імбир

Корінь імбиру – ще один народний засіб від кашлю, застуди та болю у горлі. У традиційній китайській медицині він використовується для лікування нежитю, головного болю, болю в шиї та плечах. Гарячий імбирний чай – популярний домашній засіб від симптомів застуди та кашлю. Туди можна додати мед та лимон, що може прискорити одужання.

Часник

Вважається, що протизастудною сполукою в часнику є аліцин, який має антибактеріальні та протигрибкові властивості. Алліцин – це те, що надає часнику характерного гострого смаку. Дослідження також підтверджують, що часник скорочує час одужання у людей, які застудилися.