Не тільки алкоголь і сало у великих кількостях можуть викликати ожиріння печінки – деякі продукти теж дають цей ефект, причому абсолютно несподівано, так як зазвичай їх негативні якості виявляються глибоко прихованими.

Ожирінню печінки властиво скупчення в органі великої кількість жиру: він починає займати до 10% всього обсягу. Даний стан представляє серйозну загрозу здоров’ю організму, воно може бути попередником цирозу і подальшого раку печінки. Найнеприємніше, що небезпечні процеси здатні розвиватися практично безсимптомно довгий час до моменту, коли порушення стає вже значним, навіть незворотнім.

Медики попереджають, що однією з поширених причин, що викликають ожиріння печінки, є неправильне харчування, зловживання деякими продуктами. Несподівано серед таких продуктів фахівці називають і такі, які сприймаються здоровими, корисними, про це пише журнал «Домашний очаг».

Одними з найбільш шкідливих для печінки, за їхніми словами, є оброблені м’ясні продукти. При їх виробництві часто використовується рідкий дим, що змушує жир перетворюватись в канцерогенну сполуку бензапірен, котрий здатний руйнувати клітини печінки.

Також небезпечні гострі спеції. Експерти відзначають: вони здатні впливати на печінку подібно до токсинів, що провокує посилене виділення жовчі для їх переробки. Надлишки жовчі, що застоюються в протоках, сприяють розвитку жирової хвороби печінки.

Різні підсолоджувачі та замінники цукру також можуть впливати на орган як токсичні сполуки. У спробах позбутися від них печінка починає працювати з великим навантаженням, що підвищує ризик її пошкоджень.

Фахівці констатують: багато людей не підозрюють, що їдять дуже багато солі. Вона надходить в організм з сосисками, сардельками, консервованими продуктами, хлібом – практично вся харчова продукція містить неймовірні кількості солі, використовуваної для посилення смаку і продовження терміну збереження. Це створює небезпечне навантаження на печінку.

Несподіваний пункт в названому переліку продуктів, що викликають ожиріння органу, – це рослинні продукти. Щавель, ягоди, фрукти та овочі з високим рівнем кислотності перевантажують печінку, змушуючи її працювати на знос, щоб нейтралізувати кислоту. Будь-які перевантаження послаблюють її, роблять схильною до патологій.

Солодощі в магазинах містять маргарин, який перетравлюється зовсім не так, як натуральне вершкове масло. Продукти, які містять його – одні з найгірших для печінки, їх часто споживання це прямий пут до її ожиріння.