Продукти здатні впливати на стан судин, в тому числі викликати різке звуження судин, яке загрожує підвищенням тиску, головним болем.

Турецькими медиками було названо продукти, котрі здатні викликати різке звуження судин, про це пише видання Sabah. Серед інших вони пересилили лакричний корінь або солодку. Даний засіб часто застосовується при лікуванні простудних захворювань, але якщо його вживають щодня протягом тривалого часу, збільшується ризик звуження судин і може різко підвищитися кров’яний тиск.

Ще один продукт, здатний вплинути на тонус судин, – кофеїн. У разі мігрені, завдяки своїй здатності звужувати судини, він допомагає знімати болі, проте людям з високим тиском протипоказаний, нагадують лікарі.

Також вони назвали небезпечною випічку-цей продукт містить трансжири, тип жирів, здатних підвищувати рівень холестерин, активізувати накопичення бляшок в артеріях, погіршує кровотік і закупорює їх.

Найбільш шкідливими для судин є продукти з високим вмістом солі.

«Коли Ви отримуєте багато натрію, тіло утримує воду, що збільшує об’єм крові і в кінцевому підсумку підвищує тиск, викликаючи напругу, яка пошкоджує кровоносні судини. Простим способом зменшити споживання солі є зменшення споживання обробленої їжі”, – поділилися наукові фахівці.