У США вчені розкрили одну з таємниць глибокого сну. Саме в цій фазі сну відбувається будівництво і зміцнення структур, що з’єднують нейрони мозку один з одним, – синапсів.

Такого висновку дійшли вчені разом із нейробіологами з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, передає Newsroom. Вони пояснили, що під час утворення синапсів відбуваються найяскравіші сни. Так, мозок не спить, а нейрони взаємодіють між собою.

Для свого дослідження вчені створили кількісну модель зміни активності мозку в міру зростання дитини – від народження до п’ятнадцяти років. Ця модель уперше показала, що з віком змінюється функція сну.

У результаті було виявлено, що приблизно у віці двох з половиною років основна функція сну змінюється: від побудови інфраструктури мозку до його відновлення та щоденного очищення від пошкоджень. У такий період у дітей скорочуються фази швидкого сну і зменшується його тривалість.

Учені закликали не будити немовлят під час фази швидкого сну, оскільки в цей час відбувається реорганізація мозку. Потім протягом усього життя у людини буде переважати вже повільний сон, який відповідає за відновлення.