Дослідження показали, що багаті горіхами дієти відіграють велику роль в здоров’ї серця і зниження ризику колоректального раку.

Згідно з новим дослідженням з Університету штату Іллінойс, волоські горіхи позитивно впливають на мікробіом кишечника, який складають трильйон бактерій.

Вчені стверджують, що волоські горіхи – це всього лише один з продуктів, що містять корисне для організму людини волокно. Тому цей продукт і зацікавив вчених. Справа в тому, що це волокно є джерелом їжі для кишкової мікробіоти, допомагаючи бактеріям виконувати свою роботу – розбивати складні продукти, забезпечуючи організм поживними речовинами, а також допомагаючи нам відчувати себе ситим.

Фрукти, овочі, цільні зерна, горіхи та бобові є важливими рослинними джерелами харчових волокон. Вживання різноманітних продуктів сприяє різноманітності мікробіоти кишечника, яка, в свою чергу, допомагає підтримувати здоров’я.

У дослідженні брали участь 18 здорових добровольців, які або не зовсім не вживали горіхи, або з’їдали 42 грами, що становить близько третини чашки або долоні. Дослідження тривало три тижні.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Nutrition. Вони показують, що вживання жменьки волоських горіхів в день не тільки позитивно впливає на корисні бактерії кишечника і вторинні жовчні кислоти, які виробляють мікроби, але також зменшує рівні шкідливого холестерину у дорослих людей. Крім того, вчені підкреслюють, що беруть участь в їх дослідженні чоловіків і жінок у результаті горіхової дієти покращився стан серцево-судинної системи, обміну речовин і шлунково-кишкового тракту.

– Ми виявили, що коли людина споживає волоські горіхи, це збільшує кількість мікробів, які виробляють бутират, який дуже корисний для здоров’я кишечника. Тому взаємодія волоських горіхів з мікробіомом так важливо для профілактики раку, – пояснює доцент кафедри харчової науки і харчування людини і провідний автор дослідження Ханна Хольшер.

Вчені кажуть, що будуть продовжувати свої дослідження.