Добре відомо, що медики є найголовнішою групою ризику серед інших професіоналів в плані зараження і смерті від коронавірусу. І ось тепер вчені з Університету Сан-Франциско провели дослідження, яке дозволило виявити інші небезпечні професії.

Якісь люди в силу віку ризикують більш важко перенести коронавірус, і перш за все, це стосується осіб старше 70 років. Статистика показує, що в певній віковій групі смертність від коронавірусу збільшується в кілька, а часом і в десятки разів. Наприклад, ймовірність померти від COVID – 19 для людей у віці від 20 до 40 становить менше 0,5%, а для осіб старше 80 – більше 30%. Але існують і певні професії, які також збільшує ризик зараження і смертності від ковіда.

Читайте також:  Названо найкращі продукти для захисту від хронічного захворювання нирок

Перебіг хвороби залежить від того, яку вірусну навантаження отримує людина. Якщо ви маєте справу з зараженими, то їх кашель, чхання, розмови і навіть дихання постійно бомбардують вас все новими краплями з вірусом. Ви вдихаєте їх, вірусне навантаження зростає, і хвороба протікає важче. Саме це пояснює найвищу смертність медиків від коронавірусу, включаючи і тих, кому не виповнилося 45 років. Вчені з Сан-Франциско встановили і інші небезпечні професії. Так, серед працівників харчової промисловості та сільського господарства рівень смертності під час пандемії був на 39% вище ніж якби цієї хвороби не існувало. Серед службовців транспорту і логістики дане підвищення смертності склало 28%, серед фахівців з обладнання – 27%, а у виробничих робітників – на 23%.

Читайте також:  Дієтолог попередила про небезпеку сирого буряка та броколі

В цілому, рівень смертності дорослого населення працездатного віку в штаті Каліфорнія під час пандемії виріс на 22%. Це показує, щоб повністю безпечних професій немає, і чим частіше їх власники контактують з будь-якими людьми, тим вище ризик отримання більш високої вірусного навантаження. Відзначимо, що дане дослідження поки не пройшло незалежну оцінку і не було опубліковано в серйозних наукових виданнях, пише qz.com.