Швидше відновитись після перенесеного захворювання організму допомагає вживання в їжу білкових, а також ферментованих продуктів.

Медиками були названі прості способи, що допомагають відновитись після хвороби у швидкі терміни. За словами лікарів, особливу роль у такому відновленні грає харчування – правильно організоване, воно сприяє кращому функціонуванню імунної системи. Враховуючи важливість раціону, в нього необхідно щодня включати білкові продукти, при цьому слід прагнути того, щоб джерела білка були якомога різноманітнішими.

«Головні захисники імунної системи людини – лейкоцити – складаються з протеїнів, тому в раціоні мають бути риба, м’ясо, яйця, бобові та інші білкові продукти», – розповіли експерти в інтерв’ю.

Також швидше відновитись після хвороби допомагають ферментовані продукти. У процесі ферментації вони набувають бактерій, що стимулюють розвиток корисної кишкової мікрофлори. З цієї причини корисно вживати кефір, натуральний йогурт, деякі сири, квашену капусту, кімчі.

Ще один простий спосіб відновлення – питво води. Споживання води у потрібній кількості стимулює метаболічні процеси та сприяє ефективному виведенню з організму того «сміття», яке залишається після боротьби імунних клітин з патогенами.

Крім того, людям, які перехворіли, експерти рекомендують перевіритися на наявність поживних речовин в організмі – можливо, якісь з них знадобиться заповнювати.

«Найчастіше після хвороби людина стикається з нестачею заліза, цинку, магнію, кальцію, вітамінів групи В», – поділилися фахівці.