За словами дієтолога Нікі Вільямс, жінкам у віці “початку менопаузи” і старше зберігати струнку фігуру і худнути допомагає відмова від рафінованих вуглеводів.

Багато жінок близько 50 років і старше знають: у цьому віці можуть статися найнеприємніші зміни з фігурою, яка починає повнішати і збільшуватися в обсягах. У своєму інтерв’ю дієтолог Нікі Вільямс пояснила, що сприяють такій повноті гормональні зміни, що відбуваються в жіночому організмі на цьому етапі життя. З наближенням до менопаузи в жіночому тілі знижується рівень статевого гормону естрогену, що змушує організм дбайливіше накопичувати жир, тому що жирова тканина дозволяє йому отримувати додатковий естроген. Сприяє подібному накопиченню жиру уповільнення метаболізму, теж, на жаль, неминуче з віком.

«Жінки, які переживають перименопаузу та менопаузу, стають більш схильними до інсулінорезистентності та збільшення ваги. Це пов’язано з метаболічними змінами, коливаннями активності надниркових залоз, щитовидної залози та статевих гормонів, а також з тим, що організму стає важче переносити вуглеводи», – повідомила Вільямс.

Хороша новина в тому, що, незважаючи на зміни, що відбуваються, схуднути жінкам близько 50 років і старше все-таки можливо. Ось що, зокрема, радить для цього експерт.

Їсти більше овочів. У кожному прийомі їжі овочі повинні становити щонайменше половину. Цей продукт є джерелом корисних вуглеводів, що підтримують гормональну систему.

«Зосередьтеся на сімействі хрестоцвітих. Броколі, цвітна та білокачанна капуста, листя буряків, рукола особливо корисні для утилізації надлишку гормонів через печінку».

Їсти “хороші” жири. Експерт каже, що здорові жири незамінні у період менопаузи. Вони потрібні жінкам для вироблення гормонів, засвоєння жиророзчинних вітамінів, підтримки стабільного рівня цукру в крові, що захищає від підвищеного апетиту.

«Жири, які слід додавати до раціону, включають оливкову олію, якісне вершкове масло, авокадо, горіхи, жирну рибу».

Споживати досить білка. Це необхідно для кращого балансу цукру в крові, енергії, детоксикації, транспортування та зберігання гормонів, відновлення кісток та м’язів, пояснює дієтолог.

«Віддавайте перевагу м’ясу гарної якості, рибі, яйцям, молочним продуктам, квасолі, сочевиці, нуту, кіноа, горіхам та насінням».

Якнайменше рафінованих вуглеводів. На думку фахівця, жінкам близько 50 років потрібно уникати оброблених харчових продуктів, що містять цукор та біле пшеничне борошно.

Відмова від перекушування. Вільямс радить уникати перекусів між їдою – перерви без їжі повинні становити від чотирьох до шести годин: це спонукає тіло активніше витрачати запаси цукру та спалювати жир для отримання енергії.

Довготривалі періоди між вечерею та сніданком. Дієтолог констатує: якщо між вечерею та сніданком проходить від 12 до 16 годин, протягом яких не вживається їжа, організм починає спалювати більше жиру.