Такі ліки, як анальгін, бісептол, валідол або левоміцетин вважаються застарілими і неефективними. Але в країнах колишнього СРСР, де колись ці засоби були дуже популярними, їх все ще пам’ятають і по старій пам’яті охоче використовують.

Анальгін на просторах СРСР був відомий і затребуваний як знеболююче. Власне, альтернатив даних ліків дійсно було мало. Сьогодні анальгін все ще на плаву, хоча в деяких розвинених країнах він заборонений через побічні ефекти.

Також продовжує залишатися затребуваним бісептол, який використовують при захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Вчені відзначають, що бісептол на сьогоднішній день вже абсолютно не ефективний препарат – у бактерій виробилася стійкість до нього. Така стійкість стала наслідком неправильного використання антибіотиків, що перетворилася в одну з найсерйозніших проблем в сучасній медицині.

Ще один широко використовуваний антибіотик з минулого – левоміцетин. Медики з досадою відзначають цей факт, оскільки з застарілим засобом пов’язано багато побічних ефектів.

“Потрібно використовувати більш щадні по відношенню до організму антибіотики – і тільки за призначенням лікаря», – висловилися експерти.

З часів СРСР у багатьох українців залишається затребуваним і корвалол, який зазвичай приймають при проблемах з серцем. Однак фахівці наголошують: пити корвалол марно, лікувального ефекту у нього немає, а ось звикання до препарату цілком може розвинутися.

Говорячи про валідол, лікарі пояснюють, що в кращому випадку препарат буде діяти як заспокійливий, в іншому він не відрізняється від плацебо. Тим не менш, ліки пам’ятають і користуються ними.

Джерело: МедікФорум