Дослідження вчених з Афін свідчить про те, що вітамін D може бути ефективним засобом боротьби як з ожирінням в дитячому віці, так і з його наслідками у вигляді серцево-судинних захворювань у дорослому житті. Результати роботи опубліковані в European Society for Paediatric Endocrinology.

Афінські медики зібрали групу з 232 дітей та підлітків з ожирінням, які протягом 12 місяців повинні були приймати вітамін D. Порівнявши показники жирових відкладень в крові, особливості роботи печінки і серця, зафіксовані до початку експерименту і в його фіналі, вчені зробили висновок, що прийом цього вітаміну приніс багато користі учасникам проекту.

Читайте також:  Про які хвороби сигналізує сонливість після обіду

Зокрема, з’ясувалося, що у дітей, які отримували добавки вітаміну D, за рік значно знизився індекс маси тіла, зменшилася концентрація жирових компонентів і холестерину в крові. Натхнені отриманими результатами, фахівці мають намір продовжити вивчення впливу даного вітаміну на дітей і підлітків з проблемою надмірної ваги. Вітамін D на їх думку не тільки може знизити ризик ожиріння, але і запобігає розвитку серйозних серцево-судинних і метаболічних ускладнень у подальшому житті».

«Якщо у вашої дитини є надмірна вага або ожиріння, зверніться за консультацією до лікаря, щоб перевірити рівень вітаміну D в дитячому організмі», – поділилися рекомендацією автори проекту.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Джерело: МедікФорум