Якщо дорослі витрачають не більше двох годин на перегляд телевізора щодня, вони можуть мінімізувати ризик для здоров’я, пов’язаний з телебаченням.

Нове дослідження, проведене Університетом Глазго і опубліковане 22 липня в журналі Mayo Clinic Proceedings, вивчило дані британського біобанку і виявило, що більшість ризиків для здоров’я, пов’язаних з занадто великою кількістю часу, проведеного за переглядом телевізора, можуть бути зменшені, якщо люди обмежать час перегляду до двох годин на день, або менше.

Дослідники виявили, що найнижчі загальні ризики для здоров’я, включаючи рак і серцево-судинні захворювання, були пов’язані з переглядом телевізора протягом двох годин або менше в день. Подальший аналіз показав, що 6% всіх смертей і 8% смертей від серцево-судинних захворювань були пов’язані з телевізійним часом. Вони також показали, що потенційно, якби всі учасники обмежували час перегляду телевізора двома годинами на день, 5,62% всіх смертей і 7,97% смертей від серцево-судинних захворювань можна було б запобігти або відстрочити.

Доктор Хеміш Фостер з Інституту здоров’я та благополуччя Університету Глазго, який керував дослідженням, сказав:
“Це дослідження додає більшу вагу доказу того, що занадто багато часу, проведеного за переглядом телевізора, може бути шкідливим для здоров’я. Наше дослідження передбачає необхідність обмеження телевізійного часу. Це може затримати або запобігти безлічі несприятливих наслідків для здоров’я. Ще належить виконати велику роботу, перш ніж ми зможемо дати тверді рекомендації про час перегляду телевізора”.