Експерти назвали способи використання мікрохвильової печі без шкоди для здоров’я. Прилади для приготування заморожених страв затребувані в господарстві, а значить поради виявляться до речі.

Мікрохвилі являють собою електромагнітне випромінювання або енергетичні хвилі, котрі рухаються в просторі, здатні приймати різні форми: гамма-промені, видиме світло, рентгенівські випромінювання. Потужність «неіонізуючого потоку» занадто мала для вибивання електронів з атомів і пошкодження ДНК всередині клітин.

Мікрохвилі нагрівають їжу при вібрації молекул. Не виключено, що аналогічний вплив вони роблять на людські тканини. На високих потужностях подібний вплив може викликати катаракту чи опіки, але дані травми зустрічаються вкрай рідко.

Мікрохвильовки збираються так, щоб не допустити витоку випромінювання. Приміром, кожен пристрій має дві системи блокування, що зупиняють виробництво мікрохвиль при відкритті дверцят. Робота пристрою зупиняється при виході з ладу однієї з систем. Експерти рекомендують для захисту здоров’я перед використанням печі перевіряти цілісність дверцят і не стояти навпроти працюючого пристрою. Бажано дотримуватись заходів безпеки при роботі з гарячими продуктами, оскільки зазвичай опіки виникають через зіткнення шкіри з контейнером з їжею.