Рак горла може проявитися симптомами, що змушують підозрювати ГРВІ або коронавірусну інфекцію. Будьте обережні, якщо вони виникають, і стежте за іншими можливими змінами роботи організму – таку пораду дають експерти з Cancer Research UK.

Рак підступний тим, що часто не проявляє характерних зовнішніх ознак, поки хвороба не починає прогресувати. Це в повній мірі відноситься до раку горла. Він виникає, коли в клітинах горла розвиваються генетичні мутації, однак що саме сприяє такій мутації, – невідомо.

Серйозна проблема полягає в тому, що дане захворювання важко діагностувати.

“Більшість симптомів раку горла не є специфічними для раку, тому при їх появі досліджуються спочатку інші, більш поширені причини», – попереджають онкологи.

Зокрема, за їхніми словами, симптоми раку горла легко переплутати з ГРВІ.

“Ознаки раку горла можуть включати кашель, біль у горлі, хрипоту, опухлі лімфатичні вузли на шиї”, – зазначили експерти.

Біль у вусі. Одним із симптомів пухлини горла є біль, який в більшості випадків вражає тільки одне вухо. Він може бути постійним або виникати часом, тупий, гострий або пекучий. Від симптоматики ГРВІ його відрізняє тривалість. Якщо ви доросла людина з незрозумілим болем у вухах, який триває більше двох тижнів, насторожіться – це дуже серйозний привід обстежитися у фахівця по носі і горлу.

Труднощі з ковтанням. Проблеми з ковтанням можуть бути раннім симптомом захворювання. Вони виникають через те, що пухлина впливає на здатність губ, язика або м’язів горла переміщати їжу в роті і далі, в стравохід. Якщо в процесі їжі і пиття виникають стан задухи, кашель, це може говорити про дисфагію, яка пов’язана з онкологічним процесом в горлі. Тому важливо проявляти пильність: тривалість часу, протягом якого спостерігається дана зміна, говорить про необхідність відвідати лікаря.