ГоловнаНовини Здоров'яВідкрито нову «вбивчу» властивість цукру

Відкрито нову «вбивчу» властивість цукру

Велика кількість цукру в організмі згубно впливає на процес кровообігу в органах і тканинах, – про це заявили вчені з Копенгагенського університету після проведеного ними дослідження. Саме через надлишок цукру з раціону харчування медики часто просять виключати газовані напої і готові кондитерські вироби.

Цукор

Постійне вживання солодощів і газованих напоїв призводить до того, що в організмі уражаються органи і тканини через збої в нормальному функціонуванні кровообігу. Наслідком цього процесу можуть стати інфаркти та інсульти, заявили дослідники з Данії.

У їхньому експерименті взяли участь 12 чоловіків. За умовами проекту, учасники повинні були щодня вживати 225 грамів цукровмісних продуктів. При цьому добровольці проходили тести, які визначали їх рухові та фізичні здібності.

Читайте ще:  14 фруктів і овочів з ефектом омолодження

Через два тижні постійного вживання солодкого у чоловіків на 17% зменшилася інтенсивність кровопостачання. На цьому тлі, встановили вчені, відбувається погіршення в стані серця і мозку. Шкоду, яка наноситься організму автори проекту порівняли з швидким старінням.

У свою чергу, відмова від солодкого дозволив організму учасників відновитися – на це пішло 14 днів.

Вчені і лікарі не в перший раз виступають з закликом не вживати ті продукти харчування та напої, які рясніють цукром. За словами експертів, практично всі солодощі промислового виробництва містять у собі не тільки багато цукру, замінників цукру, але і різних штучних добавок у вигляді ароматизаторів. Тим, хто не може прожити без солодкого смаку, потрібно їсти більше білка (зменшує тягу до цукру), замінювати готову «кондитерку» шматочками фруктів і ягодами, а також готувати солодощі самостійно і з мінімумом інгредієнтів.

Читайте ще:  Лімфатична система: 4 важливих аспекти, про які потрібно знати

Джерело: MedikForum