Старіння для організму асоціюється з втратою вітамінів і мікроелементів. Фахівці розповіли про те, які вітаміни і мікроелементи повинні заповнюватися в ньому після 40 років.

Кальцій. На порталі «Рамблер/доктор» медики констатували, що вже у віці після 25 років щоденна норма кальцію повинна становити не менше 800 мг. Чудовими джерелами кальцію є броколі, спаржа, цвітна капуста, боби, горіхи, твердий сир, нежирний сир.

Особливо ретельно потрібно стежити за споживанням кальцію жінкам: їх організм після настання менопаузи втрачає його з прискореною швидкістю.

Коензим Q10. Речовина Q10 діє як потужний антиоксидант, не дозволяючи вільним радикалам руйнувати клітини організму, активізуючи таким чином механізми розвитку старечих хвороб – гіпертонії, атеросклерозу, серцево-судинних захворювань. Рівень коензиму, що виробляється в печінці, падає зі старінням. Заповнити його допомагають м’ясо, молоко, бобові, соя, яйця, шпинат, арахіс.

Омега-3. З’їдаючи лише одну чайну ложку льняної олії в день, можна заповнити щоденну потребу організму в Омега-3. Даний вид жирних кислот знижує артеріальний тиск і захищає клітини від інтенсивного процесу старіння.

Вітамін Е. Цей антиоксидант також бореться з вільними радикалами, які сприяють клітинного старіння. Після 40 років потрібно регулярно вживати більше горіхів, насіння, цільнозернового хліба.

Селен. Цей мікроелемент ефективно зміцнює імунітет, посилюючи захист організму від розвитку пухлин. Селена багато в тунці, часнику, бразильських горіхах, соняшниковому насінні.

Джерело: МедікФорум