Яйця – відомий харчовий продукт, у якого маса переваг. Тим часом довкола нього чимало запитань. Медики назвали 10 важливих фактів про яйця, які потрібно знати кожному.

Багато українців люблять пити сирі яйця. Одні це роблять для зниження кислотності, інші у такий спосіб намагаються наростити м’язи, а треті просто вважають, що це корисно. Фахівці погоджуються з цими твердженнями. Дієтолог Галина Барташевич розповіла, що після теплової обробки скорочується кількість у продукті фосфору, калію та вітамінів.

При цьому загроза захворіти на сальмонельоз вкрай мала. На 30 000 яєць лише одне буває зараженим. Фахівці розповіли, що яйця мити перед зберіганням не рекомендується, оскільки вони швидше втрачають свіжість. На шкаралупі є природний шар захисту, який дозволяє продукту довше зберігатися. При цьому перед їжею яйця потрібно мити обов’язково, оскільки ця процедура допоможе захиститися від сальмонельозу. Що стосується зберігання, цей продукт не варто тримати в дверцятах холодильника. Яйцям потрібна постійна температура. При цьому вона нерідко змінюється під час відкриття та закриття холодильника.

Фахівці розповіли, що яйця слід тримати гострим кінцем униз. Так вони довше збережуть свою свіжість. Тримати яйця в холодильнику не обов’язково, але такі умови збільшують термін зберігання. Щодо того, як колір шкаралупи впливає на якість, то медики кажуть, що ніяк. Забарвлення яйця залежить виключно від забарвлення оперення курки. У свою чергу, насиченість кольору жовтка вказує на те, наскільки повноцінним було харчування птиці. Чим насиченішим і яскравішим жовток, тим більше в раціоні несучки було поживних речовин і вітамінів.

Що стосується користі білка та жовтка, то вони відрізняються лише засвоюваністю. Жовток дійсно засвоюється гірше, тому людям, що худнуть, краще звернути увагу на білок. Щоправда, медики рекомендують вживати яйця цілком. Довгий час вважалося, що людям із підвищеним холестерином краще відмовитись від цього продукту. Лікарі кажуть, що у жовтках дійсно є дане з’єднання. Тільки це так званий «хороший холестерин». Якщо немає по 10 яєць на день жодних проблем із кількістю даної речовини в організмі не буде.