Згідно з даними дослідження, багаті люди рідше страждають ожирінням, ніж бідні. А сама хвороба часто пов’язана з відсутністю інформації про правильне харчування.

В Австралії було проведено масштабне дослідження, що стосується зайвої ваги. Справа в тому, що на даний момент вага більш ніж половини жителів цієї країни перевищує норму, тому медики ретельно займаються вивченням цієї проблеми. Зайва вага є фактором ризику для розвитку безлічі небезпечних захворювань, а також сам по собі шкодить організму.

Як виявилося, 60% людей із зайвою вагою взагалі мають мало уявлення про правильне харчування. Вчені з’ясували, що багато людей вважають «правильної» їжею ту, яку вони приготували самі, незалежно від того, скільки в ній білків, жирів і вуглеводів.

При цьому серед людей з низьким достатком ожиріння зустрічається майже в 2,5 рази частіше, ніж у тих, чий дохід середній або високий. Але коли медики запитали, скільки грошей респонденти витрачають на їжу, стало зрозуміло, що з доходом це прямо не пов’язано – ті, хто намагається харчуватися збалансовано, витрачають приблизно на 15-20% менше, ніж інші.

За підсумками дослідження медики дали рекомендації з харчування. Їх поради зовсім не нові і добре відомі тим, хто стежить за своїм раціонів. Вони радять їсти побільше фруктів і овочів, а також робити заготовки для того, щоб поза сезоном не купувати їх за дуже високими цінами. Для цього найкраще заморожувати або сушити фрукти і овочі. Також рекомендується замінити жирні сорти м’яса на менш жирні, частіше віддаючи перевагу курці, яловичині і рибі.