Вчені з Колорадського університету повідомили про продукти харчування, які позбавляють життєвого тонусу.

Зокрема, можуть викликати занепад сил різні солодощі – їх вживання спочатку сприяє різкому підвищенню рівня глюкози в крові, а потім настільки ж різкого спаду. В результаті гарантований напад безсилля, а потім і гострого голоду.

За словами російського дієтолога Світлани Бережної, протягом дня краще не пити каву і чай з цукром – якщо без солодкого неможливо, краще вживати мед, він корисніший для енергетичного балансу.

Коньяк нерідко радять вживати для ефекту бадьорості. Але він може мати місце днем – якщо міцний алкоголь випивається ввечері, це може погано вплинути на вироблення гормону сну мелатоніну. Крім того, коньяк сприяє розширення і звуження судин мозку буде не вистачати кисню.

Читайте також:  Онкологія: фарба для волосся збільшує ризик розвитку раку

Позбавити тонусу здатні і борошняні продукти – вони розбухають у шлунку, уповільнюють травлення і викликають фізичну слабкість та сонливість. Також вчені радять обережніше вживати індичку: за їх словами, що містяться в її м’ясі протеїни володіють розслаблюючим ефектом і можуть викликати сонливість.

Виявилася включена в цей список продуктів, які відбирають енергію, і смажена їжа. Її перетравлення вимагає серйозних ресурсів – це означає, що будуть відчуватися млявість і бажання прилягти.

Джерело: МедікФорум