Існує правило 5 секунд, яке свідчить, що швидко піднята після падіння на підлогу їжа може вживатися без побоювань – бактерії не встигають її забруднити. Але чи так це насправді?

Лікарі відповіли в журналі Fit for Fun на питання, чи небезпечно їсти швидко підняту після падіння на підлогу їжу. Фахівці стверджують, що правило 5 секунд в цьому випадку не працює.

“Незалежно від того, як швидко Ви підбираєте продукти, що впали на підлогу, вони швидко збирають бактерії. Це так, навіть якщо їжа піднімається через п’ять секунд або менше. Результати досліджень показують, що на ній акумулюються мікроорганізми з поверхні, на яку вона приземляється”, – повідомив лікар Ареф Кассообхой.

Дослідниками було перевірено велику кількість продуктів, які спеціально вирощувалися на різних ділянках підлоги. Вони виявили, що правило 5 секунд не діяло ні для одного продукту після падіння на підлогу, хоча ступінь бактеріального забруднення відрізнявся для різної їжі. Найсильнішим він був у вологої (наприклад, кавунів). Сухі продукти, такі як шматочок шоколаду або горіх, збирали на собі мінімум бактерій.

Лікарі вважають, що швидко підняту після падіння на підлогу їжу їсти все одно дуже небезпечно.

“Якщо ви з’їдаєте падали на підлогу продукти, то піддаєте себе ризику проковтування бактерій: кишкова паличка або сальмонели. Обидва типи бактерій можуть викликати неприємні симптоми (наприклад, діарею, нудоту), іноді можуть бути смертельними”, попереджають експерти.