Ключем до успішної боротьби з бактеріями і вірусами, що потрапляють в організм, є сильна імунна система. Поліпшити її роботу можна, внісши коригування в раціон харчування. Хоча науці ще належить пройти довгий шлях, щоб визначити точний механізм взаємодії між дієтою і імунітетом, вчені довели, що поживні речовини в певних продуктах можуть підтримувати здатність організму справлятися із захворюваннями.

Апельсини і болгарський перець

Всупереч поширеній думці, апельсиновий сік не є чарівним еліксиром від застуди. Проте Вітамін C в його складі дійсно робить позитивний вплив на імунітет, йдеться в PubMed.

Один середній апельсин містить 68 мг вітаміну С (105% від добової норми), тому багато лікарів рекомендують включати його в сніданок і перекушування. Ще одним відмінним джерелом речовини є болгарський перець.

Часник і імбир

У дослідженні, опублікованому в Journal of Immunology Research, говориться, що часник може посилювати імунну функцію, активуючи макрофаги і лімфоцити. Хоча імбир не атакує віруси або бактерії, дослідження показують, що завдяки своїм антиоксидантним властивостям він допомагає зменшити системне запалення в організмі. В результаті імунітет краще справляється з атаками мікробів.

Кале і помідори

Листова капуста кале містить не тільки багато вітаміну С, але також Е і А. Згідно з дослідженням 2018 року, вітамін А підсилює клітинну імунну відповідь.

Ще одне джерело вітамінів С і а-помідори. Крім того, овоч багатий антиоксидантом лікопіном, який зменшує запалення. За словами вчених, найкраще організм засвоює Лікопін з томатів після їх кулінарної обробки.