Корисні властивості часнику відомі здавна. Цей овоч активно застосовувався для лікування і профілактики інфекційних, серцево-судинних і шлунково-кишкових захворювань.

Часник – овоч, про користь якого чув багато хто. Це дієвий народний засіб для лікування і профілактики простудних захворювань, оскільки часник благотворно впливає на імунну систему і сприяє усуненню патогенної мікрофлори. Однак крім цього, у часнику є ще маса інших корисних властивостей, про які ми й поговоримо в цій статті.

Користь часнику для нервової системи

У часнику міститься велика кількість тіаміну – вітаміну В1. Цей вітамін життєво необхідний для підтримки нормальної діяльності нервової системи. Тіамін залучений в біохімічні процеси по переробці глюкози, що забезпечує клітинам достатній рівень енергії.

Тіамін швидко руйнується при попаданні на нього світла. Однак зубчики часнику надійно заховані від негативної дії світла за допомогою щільних плівок і лушпиння. Для того щоб зберегти максимум вітамінів, часник рекомендується вживати сирим.

Часник та інфекційні захворювання

Незаперечною користю часнику є його благотворна дія при гострих респіраторних вірусних захворюваннях. Ефірні масла, фітонциди та інші рослинні агенти, що містяться в часнику здатні знищувати віруси і хвороботворні бактерії.

Часник може запобігти розвитку кишкової інфекції, якщо ви раптом вжили неякісну їжу або воду. Завдяки своїм антисептичним властивостям часник знищує паразитів та інших інфекційних агентів, що містяться в їжі , які викликають шлунково-кишкові розлади. При цьому щоб запобігти несприятливим наслідкам від їжі, досить буде з’їсти всього один зубчик часнику. Крім того, часник дуже корисний для травлення, він допомагає перетравити жирні страви, оскільки стимулює виділення жовчі.

Користь часнику для суглобів і печінки

Часник містить велику кількість сірки. Особливий запах часнику обумовлений саме сіромістячими речовинами (таких як аліцин). Сірка необхідна для синтезу такої амінокислоти як метіонін. Ця речовина є потужним гепатопротектором, що захищає клітини печінки від негативного впливу токсичних речовин. Крім того, метіонін необхідний для підтримки нормальної життєдіяльності хрящової тканини і суглобів. З цієї причини часник часто рекомендують хворим з гепатозами і артритом.

Часник для профілактики інсульту та інфаркту

Речовини, що містяться в часнику, допомагають знизити ризик розвитку тромбів, роблячи кров менш в’язкою. З цієї причини часник можна вважати непоганим засобом профілактики таких захворювань як інфаркт та інсульт.

Аліцин, що входить до складу часнику, є потужним антиоксидантом, який сприяє зниженню рівня ліпопротеїнів низької щільності (поганий холестерин). Таким чином, регулярне вживання часнику дозволяє знизити ймовірність розвитку атеросклеротичних змін в судинах.

Загальнозміцнююча дія часнику

У часнику міститься велика кількість мінералів і вітамінів, таких як хром, залізо, мідь, магній, миш’як, аскорбінова кислота, бета-каротин та інші. Це справжній вітамінно-мінеральний коктейль, який необхідний нашому організму особливо у весняний, осінній та зимовий періоди.

Часник підвищує імунний статус організму, розширює судини і допомагає нормалізувати артеріальний тиск.

Протипухлинні властивості часнику

Алліцин, що міститься в часнику, є сильним антиоксидантом. Ця речовина нейтралізує вільні радикали, які знаходяться в крові, тим самим захищаючи ДНК клітин від пошкоджень і мутацій, що сприяють реалізації пухлинного процесу. Деякі експерименти на тваринах показують, що екстракти часнику, введені в корм, допомагають краще справлятися з пухлинними захворюваннями на різних стадіях розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШИПШИНА І ЇЇ КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ЦИБУЛЬНОГО СУПУ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ