Італійські медики представили увазі 7 ключових факторів, які сприяють підвищенню кров’яного тиску. Одним з них є надмірне вживання солі або копченостей.

За словами лікарів, неспецифічні симптоми служать основною причиною, через яку людина не помічає, що піддається ризику. До загальних ознак належать: головний біль вранці, запаморочення, дзвін у вухах, погіршення зору, кровотеча з носа. У будь-якому випадку ідеальним варіантом є відповідні вимірювання за допомогою приладу. Не менш важливо оцінити ризики. Ключовий фактор-сімейний анамнез, таким особам бажано якомога раніше почати користуватися тонометром.

Важливо і те, що рівень АТ збільшується з віком з-за впливу змін, які відбуваються в артеріальних судинах. Надмірна вага або ожиріння – найбільш часта причина проблем з серцево-судинною діяльністю, як і тютюновий дим, що призводить до утворення атеросклеротичних бляшок.

Люди з цукровим діабетом теж знаходяться в групі ризику, так підвищений рівень цукру в крові часто призводить до збільшення артеріального тиску. Частим винуватцем несприятливої зміни АТ є сіль, копченості, що порушує баланс натрію і калію в організмі. Надмірне вживання алкоголю (більше однієї склянки в день для жінок, два – для чоловіків) працює не на користь організму, крім інших проблем, сприяючи пошкодження серця, що також варто взяти до уваги.

Стрес, як фізичний, так і емоційний, пов’язаний з більш високими значеннями кров’яного тиску. Що стосується сидячого способу життя, то сама по собі малорухливість не підвищує рівень АТ, однак, помірна і постійна фізична активність сприяє зниженню показників та підвищенню працездатності.