Сімейний психолог Олена Гусєва заявила, що через помилку мислення багато хто наділяє красивих людей рисами, якими ті не мають. Вона назвала інші причини довіри привабливим особистостям.

Краса – поняття суб’єктивне, кожен розуміє її по-своєму, каже вона. Проте, за її словами, дослідження довели, що гарні люди мають велику довіру. За рахунок так званого «ефекту ореолу», думка про них складається за частки секунди.

Людину, яка красива зовні, ми автоматично вважаємо гарною і приписуємо їй ті якості, яких вона може і не мати: порядність, доброта, чуйність, здатність до співчуття

Гусєва пояснила, що людський мозок схильний до узагальнення — так йому простіше працювати. Думати штампами легше, тому що не треба думати, аналізувати та приймати рішення. Однак слідуючи першому враженню про гарну людину, легко потрапити на хитрощі симпатичного шахрая або нарцисічної особистості.

Багато, як зазначає психолог, самі наділяють гарних людей якостями, які вважають за краще. «Ми фантазуємо, як у казці, сподіваємось, що людина виправдає наші очікування, а коли цього не відбувається, розчаровуємось, — каже вона. — Тому перед тим, як робити поспішні висновки про чийсь внутрішній світ, необхідно довше з ним поспілкуватися. Тільки у процесі можна скласти думку та вирішити питання про довіру».