Кава є одним з найпопулярніших ранкових напоїв у багатьох країнах світу. Вчені провели безліч досліджень, які довели, що кава не тільки допомагає прокинутися з ранку, але і знизити ризик розвитку багатьох небезпечних захворювань.

Згідно з даними клініки Клівленда, довгострокова користь кави для здоров’я обумовлена його антиоксидантами. Вони захищають клітини від пошкоджень, викликаних окислювальним стресом.

Настрій і витривалість

Дослідження показують, що кава покращує пам’ять, настрій, час реакції та інші розумові функції. Крім того, кофеїн позитивно впливає на витривалість під час вправ, йдеться в дослідженні, опублікованому на сайті Національної медичної бібліотеки.

Діабет другого типу

Численні дослідження показали, що регулярне вживання кави знижує ймовірність розвитку діабету другого типу. Такий ефект спостерігався, в тому числі, і при вживанні кави без кофеїну.

Неврологічні захворювання

Регулярне щоденне споживання кофеїну пов’язане з більш низьким ризиком розвитку деменції і хвороби Альцгеймера. Крім того, споживання кави знижує ризик розвитку хвороби Паркінсона. Дослідники відзначають, що цей механізм пов’язаний зі споживанням саме кофеїну, а не з іншими поживними речовинами, що містяться в напої.

Захворювання печінки

Кава може захистити від цирозу печінки людей, схильних до ризику захворювання. Йдеться про людей з алкогольною залежністю або жировою хворобою печінки.

Рак

Дослідники виявили, що кава знижує ризик розвитку раку печінки та колоректального раку – двох основних причин смерті від раку у всьому світі. З’ясувалося, що у тих, хто п’є дві чашки кави в день, ризик розвитку раку печінки знижувався на 43%. Крім цього, 16% учасників іншого дослідження, які випивали 4-5 чашок кави в день, мали більш низький ризик раку товстої кишки.