Лікування грибкових захворювань шкіри слід розпочати якомога раніше, щоб зменшити вплив токсинів грибків і побічних ефектів ліків на організм.

Грибкові захворювання шкіри є інфекційними захворюваннями, викликаними паразитичними грибками. Симптоми грибкових уражень – поширені скарги, з якими пацієнти приходять до лікарів-дерматологів.

Зовні грибок проявляється зміною забарвлення шкіри, плямами. Крім того, людину турбують постійний свербіж і лущення шкіри. Але головна небезпека захворювання в тому, що продукти життєдіяльності грибків токсично впливають і отруюють організм хворої людини. Це загрожує деформацією шкіри, бактеріальними та вірусними ускладненнями, загостренням хронічних захворювань, непереносимістю лікарських препаратів. Тому лікування грибкових захворювань шкіри необхідно почати якомога раніше.

Види грибкових захворювань шкіри

Особливості лікування грибка шкіри залежать від його різновиду. Виділяють наступні групи захворювань:

  • Кератомікози. Грибки вражають верхній шар шкіри. До поширених форм кератомікозів відносяться висівковий лишай і вузлова тріхоспорія.
  • Дерматомікози. Грибковий мікроорганізм вражає зовнішній шар шкіри і дерму, волосяну частину голови, нігті. До цієї форми належать стригучий лишай та інші види трихофітій, оніхомікози, мікози рук і стоп.
  • Кандидози. Вражають шкіру, слизові оболонки, статеві органи, кишечник.
  • Споротрихоз. Гриби роду споротрихіум впливають на поверхневі і глибокі шари шкіри, підшкірну клітковину, слизові оболонки, а також внутрішні органи. Розташовується на шкірі рук, ніг, в паховій області у вигляді вузликів.
  • Глибокий кокцидіоїдний мікоз. Небезпечний вид грибкового захворювання, який вражає не тільки шкіру, але і внутрішні органи і загрожує смертю пацієнта.
Читайте також:  Как правильно выбрать хороший антисептик для рук?
Підхід до лікування грибкових захворювань шкіри

Для лікування шкіри застосовують системне і місцеве лікування, грунтуючись на результатах діагностики.

Лікування кератомікозів включає:

• Ретельну гігієну тіла, зниження пітливості

• Прийом системних протигрибкових препаратів (ітраконазол, флуконазол, тербинафіна гідрохлорид, кетоконазол та ін.)

• Обтирання уражених ділянок шкіри 60% м розчином гіпосульфіту натрію. Після цього шкіру обробляють 6% м розчином соляної кислоти

• Прийом зовнішніх антимікотиків (кетоконазол, біфоназол, оксиконазол, клотримазол)

• При ураженні волосистої частини голови призначають шампуні на основі кетоконазолу.

При лікуванні дерматомікозів показано дотримання дієти, яка виключає солодку і пересолену їжу, збагачену вітамінами і білками. Для зняття свербіння призначають прийом антигістамінних препаратів, для зниження явищ сенсибілізації організму – внутрішньовенно крапельно хлористий кальцій. Також показаний прийом седативних препаратів, вітамінів С і групи В. Для місцевого лікування використовуються примочки з фунгіцидними розчинами, обтирання і примочки з розчину резорцину, перманганату калію, саліцилової кислоти, йоду. Для зменшення запалення використовують дьогтьову і сірчано-дьогтьову мазі.

Читайте також:  Чем опасен ревматизм, и как его диагностировать

При грибкових захворюваннях шкіри ніг також застосовують примочки з антисептиками, комбіновані антимікотичні і кортикостероїдні препарати. Необхідно провести дезінфікуючу обробку взуття, одягу та білизни.

При лікуванні кандидозу шкірних покривів показані: відміна системних антибактеріальних препаратів, системна протигрибкова терапія, антимікотичні мазі і креми. Крім того, необхідний прийом препаратів для відновлення мікрофлори кишечника. Вогнища ураження обробляють антисептиками, кератолітиками.

Для лікування шкірних форм споротрихозу призначають насичений розчин йодиду калію всередину (доза підвищується щодня в залежності від переносимості). При діагностуванні глибокого кокцидіоїдного мікозу показаний прийом амфотерицином В + Метилглукаміну.

Ефективність сучасних протигрибкових препаратів дуже висока, але більшість з них токсична. Тому ці ліки протипоказані людям з печінковою або нирковою недостатністю, онкологічними захворюваннями, хворобами крові. З обережністю призначають препарати для лікування грибків шкіри у дітей.

Читайте також:  Чем опасен ревматизм, и как его диагностировать

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОЛЬОРОВИЙ ЛИШАЙ

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ШКІРОЮ СТОП?