Проаналізувавши дані майже 600 тисяч людей, вчені встановили: існує доза випивки, перевищення якої загрожує людині зменшенням тривалості життя. Про їх дослідження повідомило ВВС.

Людей, охоплених спостереженнями, розділили на групи в залежності від кількості щотижня випитого алкоголю. За кожним випробуваним спостерігали від півтора до тринадцяти років. За час проекту понад 40 тисяч людей померли, у понад 39 тисяч осіб було виявлено якесь серцево-судинне захворювання.

Прийнявши до уваги фактори ризику (куріння, діабет), автори констатували: якщо людина випиває більше 50 грамів спирту на тиждень (близько двох келихів вина), то ймовірність піти з життя передчасно, починає зростати.

«До 40 років всі учасники дослідження, які вживали алкоголь, продемонстрували зниження очікуваної тривалості життя – від півроку у самих малопитущих до п’яти років у тих, хто регулярно вживав понад 350 мл чистого спирту на тиждень», – повідомили наукові фахівці.

Вчені додали, що тривалість життя починає скорочуватися вже на рівні вживання спиртного менше 100 мл у тиждень. У цьому випадку ризик передчасної кончини корелював з високим ризиком інсульту, ішемічної хвороби, серцевої недостатності, гіпертонії.

Джерело: МедікФорум