Будь-які види алкоголю порушують водно-електролітний баланс в організмі, частково зневоднюють і виводять різні мікроелементи, такі як магній, калій, натрій і кальцій. Стали відомі способи, які допоможуть полегшити або зовсім уникнути похмілля після вживання алкоголю. Про них розповів психіатр і нарколог Олексій Казанцев.

Фахівець пояснив, що спиртні напої слід вживати з паузами. А найкращим рішенням буде чергувати склянку алкоголю зі склянкою води.

“Необхідно чергувати вживання алкогольних напоїв зі склянкою мінеральної води, бажано негазованої. Не обов’язково це має припадати склянку води на чарку, але хоча б по кілька ковтків обов’язково треба зробити”, – зазначив Казанцев. Якщо дотримуватися цього правила, то з ранку людина буде відчувати себе набагато краще: без головного болю і сухості в роті.

Читайте також:  Запалення кишечника: названі головні ознаки стану

Крім цього, Казанцев порадив дотримуватися при вживанні алкоголю певних норм, які рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), а також відволікатися на якісь активності між келихами.

“Є так звані дозволені дози ВООЗ, це чотири дози для чоловіка за весь вечір і для жінок дві-три дози. Дозування дуже маленькі. Намагайтеся робити паузи, танцювати, спілкуватися, розгадувати шаради”, – пояснив нарколог.

За його словами, найголовніша помилка при вживанні алкоголю – запивати його солодкою газованою водою. Такі напої прискорюють всмоктування алкоголю в шлунку, що призводить до більш швидкого сп’яніння і більш серйозного похмілля.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News