Медики розповіли про маловідомі симптоми “тихого” інфаркту. Нерідко перед серцевим нападом відсутні явні ознаки проблеми або вони проявляються специфічним чином.

Зазвичай інфаркт дає про себе знати різкими болями і відчуттям стиснення в грудях. В рамках своєї роботи вчені з Ірландії вирішили вивчити особливості “тихого” серцевого нападу. З цією метою залучалися близько 900 літніх громадян, а спостереження за ними відбувалося ще з 2004 року.

Виявилося, що лише у 10% добровольців у віці 67-93 років за цей час діагностували серцевий напад. При цьому “тихий” інфаркт спостерігався у 17%. Спрогнозувати останній проблематично на тлі відсутності явних симптомів. При такому стані можливі запаморочення, відчуття слабкості і втоми, проте найчастіше ці прояви плутають з ознаками інших недуг або просто ігнорують.

Читайте також:  Нова причина старечого недоумства шокувала вчених

Підвищувати ймовірність “тихого” інфаркту можуть куріння, високий тиск, наявність діабету, генетичний фактор і надмірний вміст холестерину. Небезпека такого серцевого нападу ще й в тому, що відзначається підвищений ризик смерті через кілька років.